Скільки часу дається на перерву між партіями мін): волейболСкільки часу дається на перерву між партіями мін): волейбол

0 Comment

Тестові завдання з модуля “Волейбол”

2. Чи вважається помилкою, якщо гравець задньої лінії бере участь у блоці?

3. Чи дозволяються перерви між партіями гри?

а) так; б) ні; в) перед вирішальною.

4. Суддя показує гравцеві жовту картку. Яке покарання за цим послідує?

а) вилучення з поля; б) зауваження; в) попередження.

6. Де має бути розташований номер гравця?

а) на футболці по центру на грудях і на спині;

б) на футболці по центру на спині і зліва на грудях.

7. Чи може команда взяти одночасно дві перерви на відпочинок ?

а) так; б) ні; в) за рішенням судді.

а) нападаючому; б) вилучення.

Картка 2

1. В кого з гравців під номером на грудях буде смужка?

а) гравця Ліберо; б) капітана команди.

1. Який жест судді означає, що була допущена помилка при виконанні атакуючого удару гравцями задньої лінії?
  1. Яке рішення повинен прийняти суддя, якщо при неправильному розміщенні гравців було розіграно декілька м´ячів?

а) зняти з команди, що допустила помилку, отримані при цьому очки

і відновити правильне розміщення гравців;

б) відновити правильне розміщення і продовжити гру;

в) зарахувати команді, що допустила помилку, поразку в партії

а) ні ; б) так ; в) тільки перед вирішальною.

9. Скільки часу дається гравцеві на виконання повторної подачі?

Картка 3

а) відновити правильне розміщення і повторити подачу;

б) відновити правильне розміщення і покарати команду втратою подачі ;

в) відновити правильне розміщення, зробити гравцеві попередження і

а) довіл на зміну сторін майданчика;

б) порушення в розміщенні гравців.

7. Гравець торкувся м´яча при виконанні блоку. Скільки ударів після цього може виконати його команда, щоб повернути м´яч на сторону суперника?

8. Скільки часу після свистка судді надається гравцеві для подачі м´яча?

9. Який із жестів судді показує, що партія закінчена?

Картка 4

1. Чи може проводитися жеребкування (для визначення першої подачі і сторони майданчика ) перед грою у вирішальній партії?

а) надати перерву; б) відмовити;

в) відмовити, а тренеру оголосити попередження.

3. Що означає жест судді? 4. Кого з гравців дозволяється

а) м´яч вийшов за межі поля;

5. Що означає жест судді і жест судді на лінії?

6. Чи дозволяється гравцеві передньої лінії заблокувати подачу, яку виконує

7. В момент удару по м´ячу гравець, що подає, наступив на лицьову лінію.

Чи вважається це помилкою?

8. Суддя показав гравцеві червону і жовту картки в різних руках. Яке покарання

а) зауваження; б) вилучення; в) дискваліфікація;

9. Яке рішення має прийняти суддя, якщо подача м´яча була виконана до

а) повторити подачу; б) покарати команду втратою подачі.

Картка 5

1. Гравець задньої лінії виконав нападаючий удар, відштовхнувшись перед лінією нападу, а приземлився за нею. Чи вважається це за помилку?
  1. Яке рішення повинен прийняти суддя, якщо зміна сторін у вирішальні партії не була проведена в потрібний час?

а) продовжити гру без зміни сторін;

б) здійснити зміну сторін, скасувавши очки, набрані командами після часу,

коли потрібно було провести зміну;

в) провести зміну із збереженням рахунку в партії

а) 9.0 х 1.5 м; б) 9.5 х 1.5 м; в) 9.5 х 1 м.

Картка 6

2. Кому в даній ситуації 3. Що означає жест судді?

5. Скільки ударів має право виконати команда для переведення м´яча на сторону

6. Чи дозволяється під час однієї з перерв одочасно замінити 2 і більше гравців?

7. Скільки раз може вийти на заміну в партії гравець, що замінює ?

а) 3; б) за рішенням тренера; в) 1.

9. Скільки перерв для відпочинку можна взяти в одній партії?

Картка 7

б) команда карається програшем розігрування, капітанові роблять

в) команда карається програшем розігрування, позиція виправляється.

торкнувся частини м´яча на

атакуючий. Чи є це помилкою?

4. Кому з гравців дозволяється брати участь у блокуванні?

а) будь – кому з гравців; б) гравцям передньої лінії.

5. Чи має право команда одночасно, в кожній партії , провести всі шість замін?

6. Хто має право просити перерву?

а) тренер; б) граючий капітан; в) тренер і граючий капітан.

7. Команда суперника не з´явилася на гру, їй зараховується поразка з

8. М´яч портапляє в сітку, яка торкається суперника, чи є це помилкою?

лінія атаки __________________________ а) 1; б) 2; в) 3; г) 1 і 2; д) 2 і 3.

Скільки партій у волейболі?

Волейбол – олімпійський вид спорту. У волейболі лише від 3 до 5 сетів (або партій). Кожна партія триває до 25 очок, при цьому обов’язковий відрив від команди суперника щонайменше 2 очки. Тому за рахунку, наприклад, 24:24 партія триватиме доти, доки розрив не буде щонайменше у два очки. Рахунок може становити і 30:30, і 31:30, але гра закінчиться лише при розриві 2 очки. Наприклад: 28:26.

При напруженій грі з рахунком за партіями 2:2 проводиться вирішальний 5-й сет, який триває до 15 очок. Такий сет ще називають тайм-брейком. Для тайм-брейка поширюється та ж умова, що і для звичайної партії: гра триває до розриву в 2 очки.

Час гри у волейбол при цьому нескінченний: до моменту перемоги однієї з команд.

Загальні правила

Гравці поділяються на дві команди: кожна по 6 осіб. Для перемоги потрібно 25 очок. Одне очко нараховується:

• Коли м’яч торкнувся землі на половині майданчика супротивника.
  • При невдалій подачі ворога (в сітку, в аут).
  • При торканні сітки гравцем супротивника.
  • Під час заступу гравцем противника на вашу половину майданчика.
  • При заступі за лицьову лінію у поданні.
  • При четвертому і далі торканні м’яча командою супротивника або при подвійному торканні м’яча одним і тим же гравцем.

В офіційних правилах гра йде три партії. Кожна партія має до 25 очок. Якщо обидві команди набрали по 24 очки, гра йде доти, доки одна з команд не матиме перевагу в 2 очки. Наприклад, такий рахунок може становити 30:28 чи 26:24.

Право першу подачу розігрується між командами кидком м’яча суддею чи «свічкою» від статі.

У грі є система переходів. Вона працює за таким принципом:

• Команда 1 подає команді 2 м’яч і в результаті розіграшу виграє очко.
  • Відбувається така подача. І так доти, поки команда 2 не заб’є очко команді 1.
  • Право на подачу переходить до команди 2.
  • Команда 2 подає, доки їй не заб’є м’яч команда 1.
  • У такому випадку команда 1 робить перехід: усі гравці зміщуються за годинниковою стрілкою та займають місця сусідів. Тобто. гравець із зони 1 переходить до зони 6. Гравець із зони 6 — до зони 5 тощо.

Важливий нюанс : при першій подачі будь-якої команди переходу не відбувається!

Якщо на подачі використовується силовий удар або планер, після удару подавець може приземлитися вже на майданчику. Головне, щоб подавець підкинув м’яч, перебуваючи за лицьовою лінією .

Технічні аспекти

• Висота сітки для чоловіків: 2,43м. Для жінок: 2,24м.
  • Периметр майданчика: 18 х 9 метрів.
  • Довжина кола волейбольного м’яча 65-67 см, а вага м’яча – 250-280 г.
  • Майданчик складається з 6 зон, що діляться за номерами.

Елементи

Волейбол складається з наступних елементів: подача, прийом, пас, удар, блок.

Подання

Виробляється через лицьову лінію. У жодному разі не можна заступати за лицьову лінію до моменту підкидання м’яча! Подача буває нижня, верхня, кручена, плануюча та силова у стрибку. Найлегша: нижня. Підходить новачкам. М’яч у такому разі б’ються знизу тильною стороною долоні. Виходить свого роду свічка. Найскладніша: силова у стрибку. Є елементом нападника, практикується професіоналами або дуже хорошими гравцями. Хорошу силову подачу можна прийняти лише знизу.

Окремо стоїть подача, що планує. Такий м’яч летить не прямою, а синусоїдою, вислизаючи з рук при прийомі. Подається з місця чи з невеликого стрибка. Рівний удар розчепіреною долонею у центр м’яча.

Подача повинна бути в полі противника і максимально важко береться.

Прийом

50% м’ячів припадають до центру майданчика на ліберо. Також у прийомі беруть участь діагональні. У прийомі НЕ бере участь гравець першого темпу і Вкрай рідко беруть участь гравці другого темпу.

У професійному волейболі прийняти м’яч можна лише нижнім прийомом. Але в аматорському часто бувають легкі подачі, які можна прийняти зверху. В ідеалі приймаючий повинен високо навісити м’яч гравцеві першого темпу (що пасує) на відстань 1 метр від сітки до третьої зони.

Пас

Прийнявши м’яч, гравець другого темпу верхньою передачею навішує пас на удар у 2 або 4 зону. Пас може бути “обманним” – за спину, назад. Рідше пасує підкидає м’яч над собою для удару діагональних з 1-ї та 5-ї зон. Якщо б’є діагональний, він повинен зробити стрибок ДО лінії нападу! Інакше очко зараховується на користь супротивника.

Нападаючий удар

У нападі беруть участь догравачі та діагональні. Відтягуючись за лінію нападу, вони роблять розбіг і хльосткий удар, намагаючись ударити по м’ячу якнайсильніше і точніше. 60% очок команді приносить саме нападаючий удар .

Ліберо у професійному волейболі в нападі не бере участі.

Блок

Грамотно поставлений блок дає команді до 40% очок у професійному волейболі. На блок зазвичай виходять догравачі та гравець другого темпу. Блок ставиться одним, двома або що буває в основному у професіоналів трьома гравцями. Головний нюанс блоку: вчасно стрибнути та витягнутися вздовж сітки, жорстко випрямивши обидві руки. Таким чином блокуючий перекриває нападаючою зону свого майданчика, ускладнюючи маневр атаки.

Вирішальним фактором на блоці є зростання гравця. Чим він вищий, тим блок якісніший.