Скільки сетів у великому тенісіСкільки сетів у великому тенісі

0 Comment

Сет або партія — частина матчу в деяких видах спорту, наприклад, у тенісі чи волейболі. Зазвичай матч розбивається на кілька сетів і гра продовжується доти, доки один із супротивників не виграє певну їхню кількість (2-3, залежно від правил гри чи окремого турніру).

Гейм починається з рахунку 0-0. Перші два розіграші м'яча дають супротивникам по 15 очок. Наступна подача приводить до рахунку 40, наступний розіграш приводить до виграшу гейму у випадку, якщо супротивник має рахунок 30 або менше. Якщо обоє гравці мають по 40, то виграш наступної подачі надає перевагу.

Суперники по черзі подають одне одному м'яч. Гравець, що подає знаходиться за задньою лінією і перекидає м'яч в площину площадки, діагонально протилежну стороні супротивника. Якщо при подачі, м'яч потрапляє в сітку або за лінію тенісного корту, що подає гравець має право повторити подачу ще раз.

У тенісі гейм — відрізок сету, в якому право подачі належить виключно одному із супротивників, який повинен чергувати її, подяючи в ліву й праву половину корту.

Як рахуються очки? Система підрахунку очок у тенісі базується на чотирьох рівнях: очки, гейми, сети та матч. Очки зараховуються за гейми, а гейми — за сети. Зазвичай для перемоги у геймі потрібно 4 очки, які набираються в послідовності 15, 30 і 40, до остаточної перемоги в геймі.

Отже, в «великому» тенісі 1 сет може тривати від 20 до 60 хвилин. Час партії залежить від підготовки кожного із суперників. Затягнутий сет – це насолода для вболівальників, які зможуть спостерігати за опонентами (такими, як Джокович і …