Скільки років Гвардіола тренує СітіСкільки років Гвардіола тренує Сіті

0 Comment

Вписав своє ім’я в історію: Гвардіолі підкорилося видатне досягнення

У суботу, 10 червня, англійський “Манчестер Сіті” здобув перемогу у фіналі Ліги чемпіонів над міланським “Інтером”.

Цей тріумф дозволив головному тренеру “городян” Пепу Гвардіолі встановити історичне досягнення.

У сезоні-2022/2023 під керівництвом іспанського тренера “Сіті” завоював золотий требл (перемога в АПЛ, Кубку Англії та Лізі чемпіонів).

Таким чином, Хосеп Гвардіола став першим тренером, який виграв требл з двома різними командами. Перший раз іспанському наставнику це вдавалося з “Барселоною” в сезоні-2008/2009.

“Манчестер Сіті” вперше в своїй історії став переможцем головного європейського турніру. “Сіті” став другою англійською командою в історії, яка вигравала требл. Раніше таке досягнення підкорялося тільки “Манчестер Юнайтед” під керівництвом Алекса Фергюсона.

Також варто відзначити, що Гвардіола зрівнявся з наставником київського “Динамо” Мірчею Луческу за кількістю трофеїв. Іспанський фахівець за 14 років кар’єри завоював 35 трофеїв. Стільки ж титулів виграв румунський фахівець, який тренує 42 роки. Таким чином, Гвардіола і Луческу ділять друге місце за кількістю завойованих трофеїв.

Лідером за цим показником є легендарний Алекс Фергюсон, який завоював 49 трофеїв за 39 років тренерської кар’єри.

Після перемоги у фіналі Ліги чемпіонів Пеп Гвардіола висловився про власну спадщину в історії футболу.

“Весь світ говорив, що ми не зможемо цього зробити, що ми недостатньо хороші. Можливо, мене вважали недостатньо здатним. Мені здавалося, що ми робимо великі справи.

Мені подобається Ліга чемпіонів за те, що вона робить історію. Але тепер віддайте мені належне за п’ять виграних титулів в АПЛ за шість років”, – сказав Гвардіола.

Нагадаємо, “Манчестер Сіті” у фіналі Ліги чемпіонів з рахунком 1:0 обіграв міланський “Інтер”. Переможний гол у складі “городян” забив іспанський півзахисник Родрі.

Вас також можуть зацікавити новини:

Гвардіола взяв 37-й титул. Тільки у 1 тренера більше. Скільки у Луческу?

«Манчестер Сіті» та Пеп виграли клубний чемпіонат світу 2023

Getty Images/Global Images Ukraine. Жузеп Гвардіола

22 грудня відбувся фінальний матч клубного чемпіонату світу 2023 між командами «Манчестер Сіті» (Англія) та «Флуміненсе». Гра завершилась із рахунком 4:0.

«Містяни» вперше виграли титул КЧС. Наставник англійського клубу Жузеп Гвардіола став першим тренером в історії, якому вдалося взяти 4 трофеї на клубному ЧС.

Крім «Ман Сіті», Пеп брав клубний чемпіонат світу у 2009 та 2011 роках з «Барселоною» та у 2013 з «Баварією».

За час роботи в Англії у Гвардіоли 16 трофеїв, а всього у тренерській кар’єрі – 37. За цим показником він посідає друге місце в історії, поступаючись лише Серу Алексу Фергюсону, який має 49 титулів.

Цікаво, що на 3-му місці за цим показником йде Мірча Луческу (35), а на 4-му – Валерій Лобановський (29).

Most official titles in football history:

49 — Alex Ferguson (39 years).
37 — PEP GUARDIOLA (14 YEARS).*
35 — Mircea Lucescu (41 years).
29 — Valery Lobanovsky (42-years)

Guardiola becomes the 2nd most decorated coach in football’s history #Pep #ReInventingTheGame pic.twitter.com/o1HBGjsYkp

— The Pep (@GuardiolaTweets) December 22, 2023

“Це його доля”. Гвардіола назвав майбутнього головного тренера “Манчестер Сіті”

Пеп Гвардіола впевнений, що його колишній підопічний Венсан Компані одного разу очолить Манчестер Сіті.

Під час прес-конференції перед матчем проти Ньюкасла іспанський фахівець заявив, що поява Компані на тренерському містку “містян”, це лише питання часу.

“Я вже казав, що рано чи пізно він буде тренером Манчестер Сіті”, – цитує Гвардіолу Manchester Evening News. “Коли саме це станеться – я не знаю. Але я дуже впевнений у цьому. Я не говорив з ним на цю тему, це лише моє почуття, я можу бути неправий”.

“Його доля стати тренером Манчестер Сіті вже зумовлена зірками. Я не знаю, коли, але це станеться”.

На даний момент Венсан Компані тренує Бернлі, який лідирує у Чемпіоншипі з 12-очковим відривом від другого місця та всерйоз претендує на повернення до АПЛ.