Які властивості домбриЯкі властивості домбри

0 Comment

Урок Я досліджую світ. 2 клас. “Які властивості має вода. Дослідження властивостей води.”

Урок розроблено для 2 класу з предмету Я досліджую світ. В ході уроку учні отримують знання на основі життєвого досвіду та досліджень, які проводимо під час уроку.

Тема. Які властивості має вода? Дослідження властивостей води. Виконання дослідів

Мета: ознайомити учнів з властивостями води, формувати уявлення про зміни станів води; розширити уявлення про взаємозв’язки води з іншими об’єктами природи; виховувати бережливе ставлення до води, розвивати вміння аналізувати, робити висновки; вчити працювати дружньо в групах, правильно і охайно проводити досліди;

Хід уроку

Станьте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі світленько.

Посміхніться всі до мене,

Бо у нас найкращий клас!

Привітайтесь «Добрий день!»

Мене п’ють, мене ллють, усім потрібна я. Хто я така? (Вода)

Я і хмара, і туман,

І струмок, і океан,

І замерзнуть можу!

  1. Актуалізація опорних знань
  • Що про воду знаєте – все розповідайте!
  1. Вивчення нового матеріалу.

Розглянь малюнки. В яких станах зображена вода?

  • Коли вода переходить з рідкого стану в твердий? (При замерзанні)

– Коли вода переходить з рідкого стану в газоподібний? (Під час випаровування)

Висновок. Вода буває рідка, тверда і газоподібна.

Розкдадіть свої цеглинки лего, як райдугу – від червоного до синього (зліва направо) Повторюємо і виконуємо рухи разом .

Пальчики, пальчики чух-чух-чух (стукаємо пальці об пальці)

По цеглиночках – стук-стук, (стукаємо пальцями об цеглинки)

По колінцях – раз, два, три (долоньками по колінцях)

Ти цеглиночку бери – (лівою рукою беремо цеглинку)

в праву ручку передай – (передаємо в праву)

Гру спочатку починай! (кладемо цеглинку праворуч і починаємо знову з лівого краю).

Щоб більше дізнатися про воду треба її дослідити. Для цього на парті у вас лежить дзеркальце, стоїть склянка з питною водою, кольорова ложка.

Дослід 1. Візьми дзеркальце, піднеси його до губ і тихо видихни на поверхню. Що утворилося?

Так можна пересвідчитися, що ми видихаємо водяну пару.

Досліджуємо властивості води.

Дослід 2. У склянку з водою кладемо ложку. Чи видно якого кольору ложка?Про що це свідчить?

Дослід 3. Спробуйте воду із склянки. Яка вода на смак?

Дослід 4. Покладіть у склянку з водою грудочку цукру, розмішайте. Який тепер смак?

Дослід 5. Тепер воду із склянки перелийте у піалу. Яку форму займає вода?

Висновок. Вода прозора, не має смаку, не має форми.

Зробіть малюнки, як людина використовує воду в різних станах в побуті?

  • Що дізнався про воду?
  • Які стани води запам’яталися?
  • Як називається стан води, коли вона перетворилася на лід?
  • Як називається стан води, коли вона перетворилася в пару?
  • Які властивості води дослідили?
  1. Підсумок
  2. Рефлексія

Якщо робота на уроці вам була дуже цікавою – візьміть зелену цеглинку, якщо робота на уроці вам була цікавою – жовту цеглинку,

Якщо не сподобалось на уроці – візьміть червону. Тепер із вибраних цеглинок збудуємо вежу.

Властивості ромба
Властивості діагоналей ромба

Тепер ми знаємо що таке ромб та які в нього властивості. Знаємо що діагоналі ромба перетинаються під прямим кутом, також вони одночасно є бісектрисами кутів ромба. Ще одна властивість, що у будь який ромб можна вписати коло і центр кола буде одночасно і центром ромба.

Навчились визначати площу ромба:

  • Через діагоналі;
  • Через сторону і кут ромба;
  • Через сторону і висоту;
  • Через сторону і радіус вписаного кола.

В свою чергу радіус кола, вписаного у ромб, можна обчислити:

  • Через висоту ромба;
  • Через діагоналі ромба і сторону;
  • Через відрізки, на які ділить сторону ромба точка дотику.