Урок Я досліджую світ. 2 клас. “Які властивості має вода. Дослідження властивостей води.”
Урок розроблено для 2 класу з предмету Я досліджую світ. В ході уроку учні отримують знання на основі життєвого досвіду та досліджень, які проводимо під час уроку.
Тема. Які властивості має вода? Дослідження властивостей води. Виконання дослідів
Мета: ознайомити учнів з властивостями води, формувати уявлення про зміни станів води; розширити уявлення про взаємозв’язки води з іншими об’єктами природи; виховувати бережливе ставлення до води, розвивати вміння аналізувати, робити висновки; вчити працювати дружньо в групах, правильно і охайно проводити досліди;
Хід уроку
Станьте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі світленько.
Посміхніться всі до мене,
Бо у нас найкращий клас!
Привітайтесь «Добрий день!»
Мене п’ють, мене ллють, усім потрібна я. Хто я така? (Вода)
Я і хмара, і туман,
І струмок, і океан,
І замерзнуть можу!
- Актуалізація опорних знань
- Що про воду знаєте – все розповідайте!
- Вивчення нового матеріалу.
Розглянь малюнки. В яких станах зображена вода?
- Коли вода переходить з рідкого стану в твердий? (При замерзанні)
– Коли вода переходить з рідкого стану в газоподібний? (Під час випаровування)
Висновок. Вода буває рідка, тверда і газоподібна.
Розкдадіть свої цеглинки лего, як райдугу – від червоного до синього (зліва направо) Повторюємо і виконуємо рухи разом .
Пальчики, пальчики чух-чух-чух (стукаємо пальці об пальці)
По цеглиночках – стук-стук, (стукаємо пальцями об цеглинки)
По колінцях – раз, два, три (долоньками по колінцях)
Ти цеглиночку бери – (лівою рукою беремо цеглинку)
в праву ручку передай – (передаємо в праву)
Гру спочатку починай! (кладемо цеглинку праворуч і починаємо знову з лівого краю).
Щоб більше дізнатися про воду треба її дослідити. Для цього на парті у вас лежить дзеркальце, стоїть склянка з питною водою, кольорова ложка.
Дослід 1. Візьми дзеркальце, піднеси його до губ і тихо видихни на поверхню. Що утворилося?
Так можна пересвідчитися, що ми видихаємо водяну пару.
Досліджуємо властивості води.
Дослід 2. У склянку з водою кладемо ложку. Чи видно якого кольору ложка?Про що це свідчить?
Дослід 3. Спробуйте воду із склянки. Яка вода на смак?
Дослід 4. Покладіть у склянку з водою грудочку цукру, розмішайте. Який тепер смак?
Дослід 5. Тепер воду із склянки перелийте у піалу. Яку форму займає вода?
Висновок. Вода прозора, не має смаку, не має форми.
Зробіть малюнки, як людина використовує воду в різних станах в побуті?
- Що дізнався про воду?
- Які стани води запам’яталися?
- Як називається стан води, коли вона перетворилася на лід?
- Як називається стан води, коли вона перетворилася в пару?
- Які властивості води дослідили?
- Підсумок
- Рефлексія
Якщо робота на уроці вам була дуже цікавою – візьміть зелену цеглинку, якщо робота на уроці вам була цікавою – жовту цеглинку,
Якщо не сподобалось на уроці – візьміть червону. Тепер із вибраних цеглинок збудуємо вежу.
Властивості ромба
Властивості діагоналей ромба
Тепер ми знаємо що таке ромб та які в нього властивості. Знаємо що діагоналі ромба перетинаються під прямим кутом, також вони одночасно є бісектрисами кутів ромба. Ще одна властивість, що у будь який ромб можна вписати коло і центр кола буде одночасно і центром ромба.
Навчились визначати площу ромба:
- Через діагоналі;
- Через сторону і кут ромба;
- Через сторону і висоту;
- Через сторону і радіус вписаного кола.
В свою чергу радіус кола, вписаного у ромб, можна обчислити:
- Через висоту ромба;
- Через діагоналі ромба і сторону;
- Через відрізки, на які ділить сторону ромба точка дотику.